Elektrikli araç şarj istasyonları yaygınlaşıyor .

Diğer Haberler

Elektrikli araç şarj istasyonları yaygınlaşıyor .

Türkiye’de elektrikli otomobil sayısı her yıl artarken, şarj istasyonları da otoyol, dinlenme tesisleri ve alışveriş merkezlerinde yaygınlaşıyor.


Elektrikli şarj istasyonu üreticileri yerel yönetimlerin elektrikli otobüs ve kamyon alımları yapmasını memnuniyetle karşılıyor – TEHAD Yönetim Kurulu Başkanı Bayram: – “Yüzde 100 elektrikli otomobillerin menzili bugün 400 kilometrelere kadar çıkmıştır. Bu araçların şarj süresi ise yarım saat ile 2,5 saat arasında değişmekte” – “Alışveriş merkezleri, oteller, plazalar, şehir içi açık ve kapalı otoparklar, şarj istasyonları için doğru adresler” – Eşarj Kurucu Ortağı Bahar: – “Halka açık istasyonlarımızda Renault Zoe’yi bir saatte i3’ü 2,5 saatte yüzde 100 şarj edebiliyoruz. İkisini de ​16-17 liraya tam şarj ediyoruz”

Elektrikli şarj istasyonu üreticileri, yerel yönetimlerin elektrikli minibüs, otobüs ve kamyon alımları yapmasını memnuniyetle karşılıyor. Otoyol dinlenme tesisleri, alışveriş merkezleri ve büyük konut projelerinden talep almaya başlayan üreticiler, yerel yönetimlerin desteğini de alarak akaryakıt istasyonlarında ve kent merkezlerinde yer bulmayı hedefliyor.

.